Sklep liturgiczny

Ogólnie rzecz biorąc, sklep liturgiczny to miejsce, gdzie można kupić rzeczy potrzebne kościołowi, takie jak szaty liturgiczne i kielichy. Rynek liturgiczny jest rynkiem dóbr, na które popyt jest napędzany potrzebami kościoła. Można by pomyśleć, że skoro Kościół jest kongregacją lub organizacją, to podaż dóbr liturgicznych nie jest czymś, co może się zmieniać. Ale w rzeczywistości podaż dóbr liturgicznych może się bardzo różnić. Z tego powodu powstają właśnie takie miejsca sprzedaży.

Sklep liturgiczny to organizacja, której celem jest dostarczanie ksiąg liturgicznych i innych materiałów dla wspólnoty katolickiej. Będzie miał członków, którzy są katolikami, ale nie jest to wymóg konieczny. Będzie prowadzony przez ludzi zaangażowanych w liturgię chrześcijańską. Innymi słowy, prowadzenie sklepu to nie praca, to sposób na życie. Innymi słowy. Jest to dar dla Kościoła.

Jednym z powodów, dla których zaopatrzenie liturgiczne jest bardzo zróżnicowane jest to, że potrzeby liturgiczne kościoła mogą być trudne do przewidzenia. Kiedy kościół kupuje dobra liturgiczne, tak naprawdę nie wie, ile ich zużyje, wie tylko, czego potrzebuje w danej chwili. Jeśli Kościół nie kupi wystarczającej ilości artykułów liturgicznych, może ich zabraknąć i kupi je w przyszłości. Niedobór może być tymczasowy i kościół może poczekać z zakupem.

Z czasem może się okazać, że kościół posiada dobra liturgiczne, których nie potrzebuje. Jeśli kościół jest liberalny, może w końcu sprzedać je po niskiej cenie, rozdać lub wykorzystać w jakiś inny sposób. Z drugiej strony, jeśli Kościół jest konserwatywny, może próbować zatrzymać dobra liturgiczne, których nie potrzebuje.